TÁBOR ZTRACENÝ OSTROV, 2014


Na opuštěném ostrově uprostřed divočiny vyrostlo obydlí pro prázdninové trosečníky. Jeho ústřední prvek tvoří kupole z trojúhelníkových segmentů s podvěšenou plachtou, která zastřešuje centrální prostor celé osady - místo, kde se může jíst, povídat, ohřát se u ohně. V noci zde vždy hoří alespoň malá svíčka a tak se z kupole stává majestátní lampión.

Paprskovitě kolem ústředního objektu jsou rozmístěny další části tábora - kuchyně, klubovna, kancelář, sklady, umývárny, sociální zařízení, obydlí nejmenších dětí i dospělách a ošetřovna. Tyto provozní a obytné prostory je možné vystavět jako zábavnou stavebnici standardizovaných prvků - sloupků, panelů, střešních a podlahových trámů. Aby to byla opravdová zábava, jsou panely natřeny lehkými barevnými lazurami, jejichž kompozice a vzory se odkazují k námořní abecedě.

Aby nedošlo k zatopení těchto prostor vodou, je pochozí úroveň všech objektů umístěna ve výšce 60cm nad terénem. Most, který ostrov spojuje s pevninou, tvoří pět trojúhelníkových konstrukcí. Lana napnutá mezi těmito konstrukcemi vynášejí lehkou pochozí mostovku i zábradlí.

06
01
04
05
02
03
07
08
09
10

© H3T architekti. All rights reserved.