RODINNÝ DŮM HVOZDNÁ, 2017


Architektonická studie řeší návrh rodinného domu, který poskytne pohodlné bydlení pro starší paní (trvale) a pro její rodinu (o víkendech). Lokalita se nachází v obci Hvozdná, vedle stávajícího hřbitova, který bude v budoucnu rozšířen směrem k řešené parcele. Svažitý pozemek tvoří velká zahrada se vzrostlou zelení a s nádherným výhledem do okolní krajiny. Na základě průběžných konzultací byl zvolen přístup kompaktního objektu s bezbariérovým přístupem a přízemím, včetně garáže, s ohledem na maximální využití zahrady pro majitelku, její psy a děti s rodinou. 

Objekt je dvoupodlažní. Přízemí je navrženo pro bydlení majitelky se společenkým prostorem s kuchyní, s možností praktického vstupu a s návazností na zahradu.. Dům je průchozí do zahrady přes garáž nebo z obytné prostoru na venkovní terasu. V patře se nachází pokoje pro rodinu.

Orientace objektu, rozmístění pokojů a navazujících prostor vychází z návazností na okolní zeleň, zástavbu a výkledy do krajiny. Objekt si zachovává tradiční tvar venkovského bydlení, dispozice se více otevírá do zahrady.

Rd hvozdna foto
Rd hvozdna situace
Rd hvozdna parcela
Rd hvozdna axo1
Rd hvozdna axo2
Rd hvozdna 1np
Rd hvozdna 2np
Rd hvozdna rezy
Rd hvozdna pohledy
Rd hvozdna exterier
Rd hvozdna interier

© H3T architekti. All rights reserved.