FATA MORGANA - PAVILON V ZÁTIŠÍ, 2012


Lesopark Zátiší byl dříve oblíbeným cílem procházek mnoha Vodňanských. V rámci letní dílny „Re:Vodňany – iniciace proměny zanedbané stráně za městem Zátiší“, ve které jsme spolu s dalšími architekty a umělci hledali, jak původní, tak i nové kvality a možnosti místa, jsme navrhli a zkonstruovali efektní, ale účelnou stavbu. Do organicky rostlého přírodního prostředí lesoparku jsme umístili geometrický prvek dřevěné, pravidelně členěné krychle, která svojí pozicí a viditeností láká návštěvníky do Zátiší již z dálky.

Vnímání její struktury se v různých pohledech, v pohybu po neveliké stráni, mění. Z vnějšku nečitelný, otevřený prostor interiéru obsahuje plošiny na sezení, po kterých můžete vystoupat vzhůru k lepšímu výhledu do krajiny.

Altán Fata Morgana je navržen z konstrukčního systému Ida©, který je založen na kombinaci levných subtilních dřevěných prvků pomocí jednoduchých spojovacích prostředků. Konstrukční systém Ida© je adaptabilní a stavby z něj mohou realizovat i nevyškolení pracovníci bez zkušeností a speciálního vybavení. Cílem je realizovat velmi levnou avšak esteticky kvalitní stavbu.

Díky Dílně Re-Vodňany za pozvání a všem, kteří nám pomohli, Juliu Reichlovi za zatloukání hřebíků a vykopání velkokapacitní jímky vyhlídkové latriny, Matějovi Hájkovi za nekonečné tahání materiálu na kopec.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

© H3T architekti. All rights reserved.