BYT V UL. CYPRICHOVA, 2018


Tato studie se zabývá úpravou interiéru části bytu, ve kterém bydlí starší paní. Byt v původním stavu se nachází v paneláku v Praze Hájích. Cílem rekonstrukce je vybudování nového jádra bytu s hygienickým zázemím, nové kuchyně a doplňkových úložných prostor.

 

Stávající stav

Byt včetně jádra a kuchyně se nachází v původním stavu. Původní jsou i všechny rozvody, kromě stoupaček, které byly v rámci celého objektu vyměněny. Na podlaze je linoleum nebo koberec. Jádro je tvořeno lehkými příčkami z umakartu. Kuchyň je od obývacího pokoje oddělena příčkou (panelem). Zadáním je rekonstrukce jádra, včetně kuchyně a chodby. Byt bude užívat babička jako doposud. Výhledové se počítá s rekonstrukcí všech místností.

 

Bourací práce

V rámci bouracích prací dojde k odstranění stáv. sanity, příček jádra a kuchyně. Podlahy, zdi a strop budou očištěny. Za zvážení stojí výměna nebo demontáž radiátorů v kuchyni a při dveřích do kuchyně.

 

Úprava interiéru

Návrh řeší změnu dispozice. Odstraněním příček jádra a dělící příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem se otevírá prostor pro nové uspořádání.Koupelna a wc jsou samostatné, navazují na vstupní chodbu. Pro úsporu prostoru jsou použity posuvné dveře do kapsy. Mezi chodbu a obytný prostor vkládáme blok vestavěných skříní, v místě původní spíže. Vestavěná skříň s pračkou navazuje na novou kuchyňskou linku. Kuchyň je větší a je propojena s obývacím pokojem. Linka je navržena podél dvou zdí. Sezení je řešeno kulatým stolem.

V rámci rekonstrukce se počítá s realizací nových rozvodů elektro, vody a odpadů. V celém bytě budou provedeny nové podlahy - plovoucí laminátová podlaha v obývacím pokoji a v ložnicích, dlažba v kuchyni, chodbě, koupelně a wc. Stropy budou vyrovnány, případně bude instalován SDK podhled (wc, koupelna).

01
03
Axo1 copy
Axo2 copy
02
Stavajici
Nove
Rezy

© H3T architekti. All rights reserved.