ALTÁN NA PRIMÁTORSKÉ STEZCE, 2017


Na Primátorské stezce v příměstském parku Šárka obnovujeme Altán, který cca před deseti lety vyhořel. Návrh obnovy vychází z projektu Nápad pro Šestku. 

Inspirací jsou industriální architektonické prvky a umění v přírodě. Navrhujeme recyklovat starou ocelovou nádrž a přetvořit ji na altán. Prořezáváme vchod a velké kruhové okno s výhledem. Působení exteriéru ponecháváme surové. Interiér by měl, v kontrastu s exteriérem, působit útulně. Povrch bude opatřen barevným nátěrem a doplněn dřevěným stolem a lavicemi. Ze stropu bude viset lustr. Altán se stane dalším zážitkem Primátorské stezky. 

Objekt bude osazen na místě a založen na betonových patkách, na které se pomocí závitových tyčí ukotví předem vyrobený altán na ocelových nohách. Ocelová nádrž bude mít vyřezaný vchod a kruhové okno. K oknu bude přivařen ocelový lem. V interiéru bude ke dnu nádrže přivařena ocelová noha s kotvícím plechem pro osazení dřevěné desky stolu. Kolem stolu budou ke stěně nádrže přivařené ocelové výpalky k osazení dřevěných lavic. Veškeré spoje oceli budou svařované. Dřevěné prvky (lavice, deska stolu) budou vyrobeny z masivního dřeva - dubové spárovky a budou k ocelovým prvkům přikotveny vruty.

Sirsi vztahy
Axo
Pud rez 50
Pohledy 50
3 stul pohled
2 stezka
1 heli

© H3T architekti. All rights reserved.